اعزام متخصصین گردشگری دینی به سایت های مذهبی توریست پذیر

اعزام کارشناسان گردشگری دینی به استان های قم، فارس، تهران و یزد.

در کشور پهناور ایران، سایت های مختلف مذهبی اعم از مسجد ، حرم ، امامزاده و … وجود دارد که هر ساله پذیرای توریست‌ها و میهمانان خارجی  از ملیت های مختلف می باشند. طبیعتا وجود این سایت ها برای میهمانان خارجی به مثابه مرکز اسلام و تشیع می باشند که می توان آنها را به کلیسا و مکان های مقدس ادیان در دیگر کشورها تشبیه نمود.

وجود کارشناس مذهبی مسلط به ادبیات بین الملل و آگاه به روش پاسخگویی به سوالات مذهبی غیرمسلمانان می‌تواند نقش بسزایی در معرفی اسلام حقیقی و پاسخگویی به سوالات و شبهات توریست ها داشته باشد.

حرم مطهر علی بن حمزه

موسسه آوای فطرت و معنویت با بهره مندی و استفاده از کارشناسان متخصص گردشگری و با همکاری برخی از سایت های مذهبی توریست پذیر، در مناسبت های مختلف اقدام به اعزام کارشناس به این مراکز برای پاسخگویی به سوالات گردشگران خارجی می نماید.

این مفسرین و کارشناسان مسلط به زبان های خارجی ، در استان‌ها و سایت‌های متعدد، با توجه به نیازسنجی در فصول مختلف سال، اعزام می گردند. برخی از مبلغینی که واجد شرایط فعالیت در عرصه گردشگری دینی باشند، بعد از مصاحبه، آموزش و ارزیابی، به عنوان کارشناس گردشگری‌دینی در برخی از سایت‌های‌ تاثیرگذار اقدام به برگزاری نشست‌های‌ دوستانه با میهمانان خارجی می‌نمایند.

مسجد جامع، یزد

هدف از این نشست ها پاسخگویی به سوالات مذهبی گردشگران خارجی می باشد که هم موجب افزایش رضایتمندی سفر به ایران می شود و هم در طولانی مدت می تواند توسعه و رونق صنعت توریسم را به همراه بیاورد.

حرم مطهر شاه چراغ، شیراز

حرم مطهر شاه چراغ

 

مسجد نصیر الملک، شیراز

 

 

 

 

 

حرم مطهر علی بن حمزه، شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *