برگزاری اولین دوره ملی «تربیت متخصص گردشگری دینی»

دسته‌بندی‌ها: فعالیت ها , فعالیت ها - ویژه

موسسه آوای فطرت و معنویت به عنوان مرکز تخصصی گردشگری دینی، در راستای توانمندسازی، ارتقاء و آموزش فعالین بخش گردشگری دینی، بر پایه تحقیقات و پژوهش های علمی و میدانی در سال‌های گذشته پس از گزینش طلاب زبان دان سطوح عالی و علاقه مند به عرصه گردشگری، دوره چهار روزه تخصصی تربیت متخصص گردشگری دینی را برگزار کرد.

این دوره از ساعت ۸ تا ۱۸ و در دو نوبت صبح و عصر در تاریخ های پنج شنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ و پنج شنبه و جمعه سوم و چهارم بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم برگزار گردید. با توجه به رویکرد این مؤسسه در نخبه گزینی بعد از ثبت نام اولیه و ارزیابی، از واجدان شرایط مصاحبه علمی به عمل آمد و پذیرفته شدگان نهایی مجوز ورود به دوره را کسب نمودند.

برخی از عناوین درسی این دوره عبارتند از: «آشنایی با مبانی فقهی غیرمسلمانان»، «آشنایی با روحیات ملل و کشورها»، «معماری اسلامی»، «صنعت گردشگری» و «الهیات مسیحیت» که توسط اساتید برجسته ملی چون آیت الله علیدوست، حجت الاسلام محدث، دکتر مشهدی زاده، دکتر مرتضی احمدی، استاد خدیوی و حجج اسلام رستگار و میرفندرسکی تدریس شد.

این مرکز با بهره گیری از تجربیات فعالان متخصص در صنعت توریسم و گردشگری دینی و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در صدد است با حضور مؤثر در عرصه گردشگری دینی و زیرمجموعه های آن اعم از گردشگری مذهبی، زیارتی، معنوی و آئینی، گام مهمی در جهت رشد، توسعه و ارتقاء فعالیت های مرتبط با این حوزه بردارد.

همچنین مؤسسه در نظر دارد از افراد برتر این دوره تخصصی در زمینه های آموزش، پژوهش و فعالیت های میدانی در گردشگری دینی استفاده نماید و به آنها گواهی معتبر از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و  مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه اعطاء کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *