شرایط شرکت در دوره

برنامه کلی دوره

 

مهلت ثبت نام تا ۱۵ آبان ۱۴۰۰

زمان برگزاری دوره :
از آبان ماه ۱۴۰۰ لغایت خرداد ماه ۱۴۰۱
هر هفته، روزهای آخر هفته ( چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه)

چهارشنبه، پنج شنبه  و جمعه (ساعت ۱۵- ۱۸)
جمعه آخر هر ماه، برنامه‌ی عملی برای سفر و بازدید آموزشی

 

شرایط دوره

با توجه به شرایط فعلی کشور و شیوع بیماری کرونا و به دستور وزارت بهداشت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، دوره های آموزشی صرفا بصورت غیر حضوری مجوز برگزاری خواهند داشت. (البته بعد از کم شدن شیوع بیماری و واکسیناسیون حداکثری امکان تغییر این روند بعید نیست.)

سامانه برگزاری کلاس ها، و شرایط حضور به فراگیرانی که ثبت نامشان قطعی شده است، اطلاع رسانی می‌شود.

 

شرکت کنندگان در دوره ایرانگردی و جهانگردی (تاریخی-فرهنگی) می‌بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی (یا معادل آن) بوده و برای افرادی که مدرک کارشناسی ندارند، کارت راهنمای تور صادر نخواهد نشد. اما شرکت آنان در دوره و کلاس ها برای آشنایی با ایران بلامانع است.

 

آقایانی که قصد شرکت در دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) را دارند، جهت صدور کارت راهنمای تور، می بایست دارای کارت پایان خدمت باشند. (افراد در حال تحصیل جهت اطلاعات بیشتر با مسئول آموزش صحبت کنند)

 

با توجه به اینکه هدف ما حداکثری بودن اثربخشی درس‌ها برای افراد است، نحوه حضور فراگیران برای شرکت در دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) توسط مسئول آموزش ارزیابی می‌شود و فراگیران باید حضور منظم در کلاس‌ها داشته باشند فلذا با توجه به ارتباط مستقیم بین کیفیت آموزش و حضور در کلاس، از فراگیران، انتظار همکاری حداکثری می‌رود.

تعداد غیبت مجاز در هر درس، نهایتا یک سوم تعداد جلسات آن درس است. بر این اساس، تعداد غیبت‌های مجاز در هر درس به شرح زیر است:

تعداد جلسه درس ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹
تعداد غیبت مجاز ۰ ۰ ۱ ۱ ۱ ۲ ۲ ۲ ۳

 

در صورتی که تعداد غیبت‌ها در یک درس، بیش از حد مجاز باشد، تصمیم گیری برای حذف و یا جواز شرکت در آزمون به عهده ی مسئول آموزش موسسه می‌باشد.

 

بعد از اتمام دروس تئوری، فراگیران موظف هستند آزمون های داخلی موسسه را با موفقیت سپری نمایند. زیرا قبولی در آزمون داخلی موسسه مجوز برای شرکت در آزمون سراسری راهنمایان تور (آزمون جامع) می‌باشد.

آزمون داخلی، در بازه زمانی کمتر از یک ماه، بعد از سپری شدن دروس تئوری برگزار خواهد شد که توسط معاونت آموزش به فراگیران اطلاع رسانی می‌شود.

 

آزمون جامع هرساله در دو نوبت (مرداد و اسفند) توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به صورت متمرکز توسط ادارات کل هر استان برگزار و هزینه آن بصورت جداگانه دریافت می‌گردد. قبولی در این آزمون شرط دریافت لوح پایان دوره و پیگیری امور اداری دریافت کارت راهنمای تور می‌باشد.

 

زبان پیش فرض برای شرکت در دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) زبان فارسی است و کلاس‌ها به زبان فارسی و با منابع فارسی زبان برگزار می‌گردند و کارت صادر شده برای این دوره، کارت راهنمای تور ملی است. افرادی که دارای تخصص در سایر زبان‌ها هستند میتوانند برای دریافت کارت راهنمای تور بین المللی، در آزمون زبان تخصصی شرکت نموده و زبان مورد نظر را در کارت خود ثبت نمایند.

(موسسه آوای فطرت و معنویت کلاس های زبان تخصصی انگلیسی را در ضمن دوره برگزار خواهد کرد)

اتباع خارجی که در کشور حضور دارند و دارای کارت اقامت هستند می‌توانند در دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) شرکت نمایند و صدور کارت راهنمای تور برای ایشان منوط به طی مراحل اداری و اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد.

 

در حین برگزاری دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) تورهای عملی برای تقویت فراگیران اجرا خواهد شد. این تورها به صورت حضوری و بازدید میدانی از مراکز تاریخی و فرهنگی در استان‌های مختلف برگزار خواهد شد و حضور در آن الزامی است. زمان برگزاری هر تور از یک ماه قبل به فراگیران اطلاع رسانی خواهد شد.

حق الزحمه اساتید برگزار کننده‌ی تورهای آموزشی و عملی به عهده‌ی موسسه می‌باشد و برای اجرای عملی تور، هزینه ای به منظور رفت و آمد و پذیرایی از فراگیران بصورت مجزا دریافت می‌شود.

 

 

کلاس‌های این دوره در سال ۱۴۰۰ روزهای پایانی هفته است و هرماه ۱ تور عملی حضوری خواهد بود.

ترجیح بر برگزاری کلاس ها در روزهای پنج شنبه و جمعه است، جدول زمانی مشخص به فراگیران بعد از ثبت نام نهایی ارسال می‌شود.

 

هزینه ثبت نام دوره

مبلغ شهریه برای شرکت در دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) برای هر نفر، ۲۹٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می‌باشد.

افرادی که مایل به پرداخت نقدی این مبلغ هستند شامل ۱۰% تخفیف در پرداخت میشوند.

فراگیرانی که می خواهند به صورت اقساطی، شهریه دوره را بپردازند می‌بایست ۴۰% مبلغ شهریه (معادل ۱۱٫۶۰۰٫۰۰۰ ریال) را هنگام ثبت نام و باقیمانده مبلغ را طی ۳ فقره چک در سه ماه متوالی به موسسه پرداخت کنند. (جهت کسب اطلاعات به کارشناس ثبت نام پیام دهید.)

دانشجویان رشته‌های مرتبط به گردشگری با پرداخت ۱۰% از مبلغ کل شهریه (معادل ۲٫۹۰۰٫۰۰۰ ریال)، میتوانند به صورت غیرحضوری در دوره ایرانگردی و جهانگردی(تاریخی-فرهنگی) شرکت کنند.

 

برای پرداخت هزینه، مبلغ را به کارت شماره ۹۸۸۷-۷۸۴۹-۷۲۱۰-۵۰۴۱‌ نزد بانک رسالت  به نام “موسسه آوای فطرت و معنویت” واریز نمایید.

نکته: بارگذاری فیش واریزی در مرحله بعد (ثبت نام) الزامی می‌باشد.

 

ارتباط با کارشناس ثبت نام

۰۵۵ ۲۵ ۲۵ ۰۹۱۹  (واتس اپ و ایتا)
برای هماهنگی “مشاوره قبل از ثبت نام” با همین شماره تماس بگیرید.

ثبت نام در دوره