نشست های تخصصی اسلام شناسی برای غیر مسلمانان

دسته‌بندی‌ها: فعالیت ها

با توجه به اینکه شهر مقدس قم به عنوان مرکز جهان تشیع یکی از مهمترین مراکز علمی و مذهبی بشمار می رود ، موسسه آوای فطرت و معنویت با همکاری نهادهای داخلی و خارجی اقدام به برگزاری نشست های تخصصی اسلام شناسی و شیعه شناسی برای فرهیختگان علمی، مذهبی و فرهنگی از کشورهای مختلف، در شهر مقدس قم نموده است.

 

 

مهمترین هدف از برگزاری این نشست ها، رفع شبهات و سیاه نمایی های صورت گرفته در مورد ایران و اسلام در دیگر کشورها مخصوصا اروپا و امریکا می باشد؛ همچنین برای علاقه مندان درباره آموزه های مکتب اهل بیت علیهم السلام و گفتمان انقلاب اسلامی نیز بحث و تبادل نظر می شود.

 

هدف اصلی از این نشست ها که با گروه های فرهیخته علمی و مذهبی صورت می‌گیرد، ارائه چهره ی صحیح از ایران و اسلام می‌باشد که در رسانه های غربی تحت هجمه های فراوان قرار گرفته و به شدت مخدوش شده است.

میهمانانی که در این جلسات ثبت نام نموده اند، ضمن شرکت در این نشست های صمیمی و پاسخگویی به سوالات دینی و مذهبی آنها توسط روحانی مسلط به ادبیات بین الملل، از شهر مقدس قم نیز بازدید می‌نمایند. برگزاری این نشست‌ها تاثیر مستقیم در رونق صنعت گردشگری در شهر قم داشته و دارد.

باتوجه به همکاری موسسه آوای فطرت و معنویت با خانه تاریخی فرهنگی یزدان پناه در عرصه گردشگری دینی، این نشست های اسلام شناسی در این خانه تاریخی فرهنگی در محیطی زیبا همراه با معماری ایرانی-اسلامی برگزار می گردد.

تا پایان بهمن ماه سال ۱۳۹۸ و قبل از شیوع بحران کرونا در صنعت گردشگری نزدیک به پنجاه نشست تخصصی توسط این مرکز با گروه های مذهبی، علمی و فرهنگی از کشور های مختلف، برگزار شده است.

با امید به پایان یافتن ایام کرونا و آغاز مجدد نشست های تخصصصی اسلام شناسی و شیعه شناسی در شهر مقدس قم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *