تولید محتوای دینی برای مخاطبین غیر مسلمان

دسته‌بندی‌ها: فعالیت ها

محتوای دینی موجود در عرصه بین الملل و علی الخصوص گردشگری، غالبا برای مخاطب مسلمانان نگارش شده که به زبان های مختلف ترجمه شده است، ولی متاسفانه تولید محتوای مناسب با رویکرد برون دینی برای مخاطب غیرمسلمانی که در صدد آشنایی با اسلام و مکتب اهل بیت علیهم السلام می باشد، چندان مورد توجه پژوهشگران و مولفان کتاب های دینی قرار نگرفته است.

در عرصه میدانی برای پاسخگویی صحیح به سوالات مذهبی گردشگران خارجی در ایران، موسسه آوای فطرت و معنویت، تولیدات متنوعی در قالب های گوناگون برای میهمانان خارجی تهیه کرده است که در مناسبت های مختلف در اختیار گردشگران خارجی قرار می گیرد.تولید محتوای دینی برای مخاطبین غیرمسلمان (توریست ها) از دشوارترین حیطه های فعالیت این مرکز تخصصی می باشد. زیرا ارائه آموزه های دینی به گردشگران خارجی غیر مسلمان و پاسخگویی به سوالات دینی آنها، نیاز به بهره مندی از اسلوب و روش مناسبی دارد که حاصل سالها تجربه ی این مرکز تخصصی در عرصه فعالیت با غیرمسلمانان می باشد.

از این رو مؤسسه «آوای فطرت و معنویت» اهتمام ویژه‌ای برای پژوهش، تولید علم و گفتمان سازی بر محور غیرمسلمانان و گردشگران خارجی داشته و برای این مخاطبین ویژه، اقدام به تولید محتوی در قالب های متعدد نموده است.

این محصولات با در نظر گرفتن نگاه برون دینی و متناسب با میهمانان خارجی تهیه شده است زیرا صِرف ترجمه آموزه های دینی برای مخاطبینی که آشنایی قبلی و کامل با اسلام ندارند، نه تنها موجب آشنایی آنها با اسلام نمی‌شود، بلکه سوالات و شبهات بیشتری در ذهن آنها از جنبه های مختلف پدید می آورد.

تهیه بروشور برای مناسبت های مختلف ملی و مذهبی مانند نیمه شعبان، ماه رمضان، ایام فاطمیه، عید غدیر، ماه محرم و اربعین، در قالب های متعدد نظیر تابلوهای نمایشگاهی، عکس نوشته، بروشور و QR  به زبان های مختلف تنها گوشه ای از فعالیت های این مرکز در ایام مناسبتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *